Kesktolmuimeja

Miks on kesktolmuimeja mõistlik valik? | Millest koosneb kesktolmuimeja süsteem? | Planeerimine ja paigaldus | Mugavuslahendused | Galerii

E-sisustus on üks suurimaid kesktolmuimeja (tsentraaltolmuimeja) propageerijaid ja müüjaid Eestis. Meie toodete valikus on ainult kvaliteetsed kesktolmuimejad tuntud firmadelt ELECTROLUX ja BEAM.

Omame pikaajalist kogemust antud valdkonnas, tänu millele suudame paremini optimeerida aja ja materjali kulu. See algab torustiku planeerimisest selliselt, et tagada maksimaalne tõmbevõimsus ning vältida ummistuste teket. Meil  on koolitatud ja suurte kogemustega paigaldajad ning paigalduseks vajalikud professionaalsed tööriistad. See kõik tagab süsteemi pikaajalise toimimise.

E-sisustus pakub kõige laiemas valikus keskustolmuimeja mugavuslahendusi, mis teevad teevad kesktolmuimeja kasutamise tõeliselt nauditavaks, sest annavad võimaluse kiiremalt ja mugavamalt koristada erinevates ruumides (köök, garaaz, vannituba jms).

Tooted ja teenused:

Kesktolmuimeja projekti koostamine – pannakse paika optimaalne torustiku paiknemine, tõmbepesad ja seadme asukoht

 • Electrolux ja Beam kesktolmuimeja süsteemid
 • Kesktolmuimeja paigaldus ja hooldus
 • Keskustolmuimeja süsteemi mugavus- ja lisaseadmed kööki, garaazi ja mujale (rullikuhoidik Roll-me, puhastustarvik V-room, prügiluuk jms)

Vt Electrolux kesktolmuimejat ja köögilahendusi tutvustavat videot, mis filmitud Arensi köögis.

Miks on kesktolmuimeja mõistlik valik?

Kesktolmuimejaga õnnestub efektiivsemalt, mugavamalt ja vaiksemalt koristada kodu ning vabaneda kahjulikest mikroosakestest. Tavalise tolmuimejaga eemaldatakse küll nähtav tolm, kuid nähtamatud kahjulikud mikroosakesed mahuvad läbi filtri, mistõttu puhutakse tolm tagasi samasse ruumi. Samad mikroosakesed ehk tolmulestad võivad põhjustada mitmesuguseid allergilisi reaktsioone ja pikema aja jooksul isegi astmat. Terviseuuringud on näidanud, et  kesktolmuimeja (tsentraaltolmuimeja) kasutamine parandab õhukvaliteeti 52% võrreldes tavamasinaga ning vähendab järgmisi vaevusi:

 • – Ninavaevusi 47%
 • – Silmavaevusi 61%
 • – Unehäireid 44%
 • – Muid vaevusi 48%

Enam ei pea tassima oma kobakat tolmuimejat trepist üles ja alla, tühjendama tolmukotti. Voolik ulatub igasse väiksemasse nurka, kappide peale, laelampideni, uksele ja treppidele. Kesktolmuimejal tuleb tolmuanumat tühjendada keskmiselt 1-2 korda aastas. Ebameeldiva tolmulõhna ja müra võib sootuks unustada. Väljapuhutav õhk juhitakse läbi antistaatiliste torude majast välja või läbi pestava HEPA Filtri, mis garanteerib siseruumide õhu puhtuse ning tolmulestade ja nende väljaheidete vähenemise majas.

Loe lisaks: Electrolux kesktolmuimeja koduleht (eng). Vaata lisaks: Electrolux keskustolmuimeja süsteemi tutvustav video: https://youtu.be/uUsxih_bK7k

Loe ka inglise keelset artiklit kuidas valida tolmuimejat!

Millest koosneb kesktolmuimeja süsteem?

 

 • 1. majandusruumis asuvast tsentraalseadmest 2. majja paigaldatud torustikust
 • 3.  tõmbepesadest (ühest hästi paigaldatud tõmbepesast piisab kuni 100m2)
 • 4. tõmbevoolikust (8, 9, 10 või 12m )
 • 5. otsikute komplekt erinevate koristustööde tarbeks.

Kesktolmuimeja seade

Tõmbepesad

Koristuskomplekt

KESKTOLMUIMEJASÜSTEEM

Selle terve maja eluaja kestva investeeringu kogumaksumuse keskmine hind koos paigaldusega jääb vahemikku 1000€ – 2000€.   

Vt ka Interjööri sisustusmessil filmitud tutvustavat videot Electrolux keskustolmuimejast mida võimalik paigaldada ka korterisse .

Tulge meie kontorisse kesktolmuimejaga tutvuma! Soovi korral tuleme vaatame Tallinna piires TASUTA (kaugemal vastavalt kokkuleppele) Teie objekti üle, et saaksime teha teile personaalse pakkumise. Pakkumise tegemiseks on vajalik maja plaan.

Kesktolmuimeja (tsentraaltolmuimeja) projekteerimise, pakkumise ja paigalduse küsimiseks võtke ühendust meie spetsialistiga! Tel: 50 37795 / e-post: rene@e-sisustus.ee

Kesktolmuimeja planeerimine ja paigaldus

Kesktolmuimeja paigaldus jaguneb etappideks vastavalt maja ehitusvalmidusele. See võimaldab ka Teil kesktolmuimeja süsteemi soetamise kulusid jagada vastavalt etappidele.

Planeerimine

Keskustolmuimeja süsteem oleks soovitav planeerida enne majaehituse algust. See oleks kõige parem hetk meiega ühendust võtta, et saaksime Teil aidata planeerida torustiku paigalduse ja tõmbepesad kõige mugavamatesse ja praktilisematesse kohtadesse.

Torustiku paigaldus

Keskustolmuimeja torustik tuleks paigaldada enne vesikütet, sest torustiku trass peaks kulgema põranda alt. Nii saab kõige otsemat teed pidi liikuda tolmuimejast tõmbepesani ja sealt järgmise tõmbepesani või prügiluugini. Saab ka paigaldada torustiku peale vesikütte paigaldust ripplagede pealt, aga see eeldab rohkem tööd ja torusid. Samuti on rohkem freesimistöid seintesse ja läbi vaheseinte, mis teeb töö ja materjali kliendile kallimaks. Mida pikem ja kurvilisem trass, seda rohkem on tolmuimejal võimsuse kadu ja võimalusi ummistuste tekkeks. Üldiselt õigesti paigaldatud kesktolmuimeja torustikutrassi puhul on ummistuste teke minimaalne. Seetõttu on soovitatav torustik lasta paigaldada spetsialistil. Torustiku paigalduse vigade puhul on väga raske või peaaegu võimatu asja parandada kui trass kulgeb põranda alt. NB! Investeering spetsialisti palkamisel on suhteliselt väike võrreldes enda või kogenematu ehitaja vigasel paigaldusel!

Tõmbepesade ja kesktolmuimeja seadme paigaldus

Tõmbepesad  ja keskustolmuimeja seade paigaldatakse peale seda kui seinte või põranda lõppviimistlus on tehtud. Kui keskustolmuimejaseade on paigaldatud katlaruumi või garaazi, siis tuleb paigaldada hoonesse sisenevale torustikule tuletõkke mansetid.

PDF juhendid:

KESTOLMUIMEJA PAIGALDUSJUHEND Ava fail
KESKTOLMUIMEJA KASUTUSJUHEND Ava fail

Kesktolmuimeja mugavuslahendused

Pakume lisaks kesktolmuimeja standard võimalustele ka mitmeid mugavuslahendusi. Toodete valikus on USA firma Vroom erinevad köögilahendused kui ka garaazilahendus, mis võimaldab mugavalt autot koristada. Vaata Vroomi tootelehelt täpsemalt kõike mugavusvõimalusi.

 

Galerii

Generated by Facebook Photo Fetcher 2