Terrass

Tooted ja teenused | Miks valida eksootilisest puidust terrass? | Cumaru terrass | Eksootiliste terrasside paigaldus |  Galerii

E-sisustus müüb ja paigaldab eksklusiivseid eksootilisest puidust terrassilaudu.

Terrasside valik ja teenused:

–  Väärispuidust terrassid: CUMARU, JATOBA, IPE.
–  LEHISE terrass

–  Professionaalne terrassi  kujundus
–  Professionaalne terrassi paigaldus

Vt ka meie e-poodi: https://pood.e-sisustus.ee/tootekategooria/terrassid-tarvikud/

Cumaru terrass

Cumarut (Brasiilia teak) peetakse üheks maailma vastupidavamaks ja ilusamaks terrassipuuks

Fakte Cumaru kohta:

Eriti tugev ja raske puit – ca 1100 kg/m3 (tugevus Janka tabeli järgi 3540)

Tulekindlus A, mis on täpselt sama, mis betoonil või terasel.

– Cumaru terrass on praktiliselt hooldusvaba. Säilitamaks oma rikkalikku tooni võib teda õlitada värvitu õliga. Terrassi kasutusaeg on umbes 50 aastat (juhul kui on tehtud korralik paigaldus).

Cumaru terassilaudade hinnad alates 75€ /m2.

Terrasside kujundus

Kaasaegne terrass ei koosne enam ammu ainult suurest paljast puidupinnast. Terrassile luuakse samuti eraldi ruumid puhkamiseks, söömiseks, toiduvalmistamiseks või mängimiseks.Terrassi sisse on võimalik haljastust planeerida, seda võib paigutada erinevatesse ilmakaartesse või kasvõi ümber maja.

Selleks, et terrass täidaks oma kogu potentsiaali, tasub terrassi planeerides konsulteerida aiakujundajaga, kes on kõige õigem inimene kujundama. Meie kaudu saad tellida aiakujundaja konsultatsiooni või ka joonised oma terrassi kujundusele.

Miks valida eksootilisest puidust terrass?

Eksootiline puit on eriti tugev ja vastupidav. Samuti on eksootilised puidud huvitavama värvi ja struktuuriga. Seetõttu kasutatakse seda puitu sageli ka restoranis, SPAs ning kontserdisaalis.

Eksootiline puit on tihe ja tugev (Ipe ja Cumaru on umbes 2x tugevam kui tamm). Puitude tugevusi näete Janka skaala tabelist (allolevalt pildilt).

*Janka skaala mõõdab puidu tugevust. *Allikas: “National Wood Flooring Association Technical Publication No. A200”

Eksootilisest puidust terrassid on naturaalsed ja puhtad.
Eestis enim kasutatud immutatud puidu (eelkõige männilaua) eeliseks on odavus. Samas kaalutakse Soomes immutatud puidu keelustamist elamuehituses immutusainete liigse mürgisuse tõttu.

Ökoloogilisemat lahendust eelistavale inimesele soovitame just kasutada eksootilist puitu, mis peab vastu ka kõige rängematele tingimustele.

Eksootiliste terrasside paigaldus

Eksootilisest väärispuidust terrasside puhul on paigalduse kvaliteet väga oluline. Soovitame meilt tellida ka terrassi paigalduse.Kuna eksootiline puit on väga tugev, siis eeldab see paigaldajatelt eriteadmisi ja vahendid.

Meil on väljakoolitatud ja kogemustega paigaldajad. Terrassi paigalduseks vajalikud spetsiaalsed tööriistad Euroopast suurimast väärispuiduga tegelevast firmast. Kinnitusvahenditena kasutame Austria firma Sihga innovaatilisi ja kõrge kvaliteedilisi materjale.

Eksootilise terrassi paigaldusel ei ole mõistlik hoida kokku aluspinnamaterjali, kinnituste ja paigalduse hinna pealt. Korralik alusmaterjal ja õige paigaldus on väga oluline tugevast puidust terrassi puhul.

Kõige parema tulemuse annab eksootilisest puidust laagide kasutamine. Levinum eksootiline puit, millest laage tehakse, on Bangkirai (indoneesia puit). See on küll 3-5 korda kallim immutatud männi laagist, aga tulemus on parem, kuna tugev puit hoiab tugevat puitu sirgena (ei anna klambritele või kruvidele järgi). Kui Bangkirai laagid jäävad kalliks, siis peaks vähemalt kasutama lehise laage.

Männi laagi puhul tuleks arvestada, et soovitav laagi paigaldusvahe on 25-30 cm tagant, aga eksootilise terrassi laagi puhul on soovitav paigaldusvahe 40-45cm tagant.
Korralikult paigaldatud eksootilise terrassi paigalduse hinnaks kujuneb umbes 35€/m2 + materjalid ja aluspinna ehitus.

Galerii

Vt lisaks Lehise terrassi pilte ja Teised väärispuidust terrassid: Ipe, Tatajuba, Massaranduba.

Generated by Facebook Photo Fetcher 2